Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

NAČELNIK PETKOVIĆ UPRILIČIO PRIJEM ZA USPJEŠNE MLADE VOLONTERKE CRVENOG KRSTA

Povodom Međunarodnog dana volontera, koji se obilježava danas, načelnik opštine Petrovo Ozren Petković upriličio je jutros prijem za volonterke OO CK Petrovo koje su ostvarile zapažene uspjehe na nedavno održanim takmičenjima „Poznavanje pokreta Crvenog krsta“ i „Misli mine“.

Učenice osmog razreda OŠ „Vuk Karadžić“ Petrovo – Tara Nikolić, Dunja Đurić i Maja Tripunović – na regionalnom takmičenju „Poznavanje pokreta Crvenog krsta“, održanom u Modriči, osvojile su prvo mjesto i pobjednički pehar te se plasirale na republičko takmičenje održano 14. novembra na Palama, gdje su zauzele odlično četvrto mjesto. Milica Đukanović, Nina Đurić i Klara Pantić, učenice sedmog razreda, na regionalnom takmičenju „Misli mine“, održanom u Modriči 17. novembra, u izuzetno jakoj konkurenciji osvojile su treće mjesto.

„Od srca čestitam mladim volonterkama, kako zbog uspjeha postignutih na navedenim takmičenjima, tako i zbog toga što su već u djetinjstvu spoznale značaj volonterizma i humanosti. Zahvaljujem im što su našu opštinu predstavile na odličan način. Ponosan sam i na njih i na one koji rade s njima – sekretarku OO CK Petrovo Vedranu Nikić i nastavnicu Gordanu Šešlak“, rekao je načelnik Petković, koji je učenicama i njihovim mentorkama, kao nagradu za ostvarene uspjehe, obezbijedio cjelodnevni boravak u kompleksu „Terme Ozren“ u Kakmužu.

Gošće su zahvalile načelniku na pažnji i poklonu, te poručile da će im pomaganje drugima, sticanje novih znanja i postizanje uspjeha i dalje biti motiv za članstvo u Opštinskoj organizaciji Crvenog krsta, gdje se zajedno s njima još devet učenika iz Petrova bavi humanitarnim radom.